czwartek, 7 czerwca 2012

Jak przystąpić do licytacji w serwisie aukcyjnym za10groszy.pl

Aby wziąć udział w licytacji na aukcjach serwisu za10groszy.pl pierwsza rzeczą jaką należy zrobić jest zarejestrowanie się w serwisie. Rejestracja w serwisie za10groszy jest darmowa. Aby zarejestrować się w serwisie należy kliknąć na pole ''darmowa rejestracja'', które znajduje się po prawej stronie banera.

Po kliknięciu w pole ''darmowa rejestracja'' zostaniesz przeniesiony na stronę gdzie należy wybrać login i hasło. Wybierając login warto zastanowić się nie co dłużej nad jego nazwą, ponieważ odpowiednio dobrany login może skutecznie odstraszać, nie których przeciwników podczas licytacji. Jeśli np. wybierzesz login, który będzie sugerował, że łatwo się nie poddajesz np. gladiator, nieugięty, niepokonany, niezwyciężony, itp. możesz odstraszać mało doświadczonych lub nowych przeciwników i zdobywać psychologiczna przewagę podczas licytacji i tym samym zwiększyć szansę na wygraną.

Kiedy już wybierzesz login i hasło, wypełnisz wszystkie pola, przepisz kod zabezpieczający i kliknij w klawisz ''Wyślij''. Otrzymasz e-mail, w którym jest link aktywacyjny i masz 24 godziny, aby potwierdzić rejestrację klikając w link aktywacyjny. Po upływie tego czasu. procedura rejestracji zostaje przerwana, a Twoje dane usunięte z systemu.

Kiedy potwierdzisz rejestrację w serwisie za10groszy.pl klikając w link aktywacyjny, zostaniesz przekierowany na stronę, na której możesz się zalogować używając wcześniej wybranego loginu i hasła. Od tej pory jesteś pełnoprawnym użytkownikiem za10groszy i możesz brać udział w licytacjach.

Żeby licytować i kupować w serwisie za10groszy trzeba mieć na koncie tzw. bidy ( jednostki licytacji ). Bidy możesz zakupić na 2 sposoby.

  1. Za pomocą SMS-a
klikasz na wybraną opcję. Następnie wysyłasz SMS o podanej treści, na podany numer; następnie otrzymujesz SMS-a zwrotnego z potwierdzeniem zakupu, a stan Twojego konta powiększa się o odpowiednią ilość bidów.

     2.Przelewem lub kartą.

klikasz na wybraną opcję. Następnie wprowadzasz swoje dane i zatwierdzasz. wybrana opcja zakupu bidów, oraz Twoje dane, zostają jeszcze raz wyświetlone (bez możliwości edycji). Zatwierdzasz zostajesz przekierowany na stronę płatności serwisu Przelewy24. Na stronie serwisu Przelewy24 postępuj zgodnie z instrukcjami.

Po otrzymaniu potwierdzenia dokonania wpłaty Twoje konto zostanie doładowane odpowiednią kwotą o czym zostaniesz poinformujemy mailem. Termin potwierdzenia jest uzależniony od wybranej formy płatności i może trwać od kilku minut do 14 dni.
Wyboru metody zakupu bidów dokonuje się na stronie Moje Konto. Można się tam dostać, po zalogowaniu klikając w "doładuj konto" na Stronie Głównej.
Zasilanie konta bidami za pomocą SMS-ów jest mniej opłacalne niż w przypadku zakupu bidów przelewem lub kartą, ponieważ wychodzą drożej.
Dla przykładu kupując 200 bidów za pomocą przelewu lub karty zapłacisz 30zł., a za 2 pakiety po 95 bidów zapłacisz SMS-em 46,74zł. Płacąc przelewem lub kartą możesz korzystać z promocji i kupować pakiety 600 bidów za 45zł.

Poza tym, aby brać udział w licytacji o te najmniej wartościowe towary typu: myszka do komputera, markowa kawa, bony pieniężne, pakiety bidów itp. dobrze jest kupić przynajmniej 1000 bidów, aby mieć jakiekolwiek szanse na wygraną. Kupując taka ilość bidów za pomocą SMS-ów zapłacisz 2 razy więcej niż płacąc przelewem lub kartą.

Jeśli chcesz powalczyć o bardziej wartościowe przedmioty takie jak: aparat fotograficzny, komputer, kamera czy rower, to należało by się zaopatrzyć w pakiety przynajmniej od 5000 do 10000 bidów. Przy takiej ilości bidów płacenie SMS-em mija się w ogóle z celem. Poza tym wysyłanie w krótkim czasie dużej ilości SMS-ów może zakończyć się zablokowaniem telefonu przez operatora sieci.

Oczywiście możesz mieć szczęście i wygrać sprzęt warty kilka tysięcy złotych za kilka złotych, ale na szczęście bym nie liczył. Lepiej przygotować się do licytacji i mieć odpowiednio dużo amunicji, aby mieć czym walczyć.

Oprócz tych dwóch sposobów doładowywania konta bidami są jeszcze inne takie jak: branie udziału w konkursach organizowanych przez serwis za10groszy, branie udziału w programie partnerskim i zamienianie prowizji na bidy, pisanie artykułów do bloga serwisu za10groszy w zamian za bidy. Więcej o innych sposobach doładowywania konta przeczytasz w artykule '' kilka sposobów na doładowanie konta ''.
Kiedy jesteś już zalogowany w serwisie za10groszy i masz na koncie odpowiednia ilość bidów, możesz przystąpić do licytacji wybranego przedmiotu. W tym celu klikasz w przycisk ''Przebij' i tym samym deklarujesz zakup przedmiotu po cenie jaka widnieje na pulpicie.

Na stronie, na której odbywają się licytacje znajdują się takie informacje jak: tytuł aukcji - nazwa licytowanego przedmiotu, zdjęcie licytowanego przedmiotu, wartość sklepowa aukcji, czas na przebicie - zegar, który odlicza upływający czas, w którym możesz jeszcze przebić ostatnią ofertę. Pamiętaj, że gdy zegar dojdzie do stanu 00:00:00, Aukcja zakończy się. Jeśli chcesz ją wygrać, musisz przebić aktualną ofertę zanim upłyną ostatnie sekundy. Następnie możesz zobaczyć jaka jest jego aktualna cena licytowanego przedmiotu, a także kto jest aktualnym zwycięzcą, czyli kto dał ostatnia najwyższa ofertę i na końcu przycisk licytacji ''Przebij''.

Każde klikniecie w przycisk ''Przebij'' to zgłoszenie chęci kupna, które kosztuje określoną w parametrach Aukcji ilość bidów (np.: 1, 3, 6, 9).

Jeśli zainteresuje Cię przedmiot Aukcji i chciałbyś wiedzieć o nim coś więcej, kliknij na jego nazwę lub zdjęcie, a zobaczysz wówczas szczegóły dotyczące tak samego przedmiotu, jak i dodatkowe informacje dotyczące tej, konkretnej Aukcji.

Możesz pilnować swojego przedmiotu i Przebijać oferty innych ręcznie. Możesz też użyć w tym celu specjalnego Automatu, który pomoże pilnować wybranej aukcji, podczas Twojej nieobecności.
Aby ustawić Automat Wybierz Aukcję, na której chcesz ustawić Automat, kliknij w jej tytuł lub zdjęcie - przejdziesz do Strony ze szczegółami Aukcji. Po prawej stronie ekranu zobaczysz ramkę z informacją o możliwości ustawienia Automatu. Po kliknięciu w znajdujący się tam klawisz: "Ustaw", System przekieruje Cię na Stronę, gdzie możesz zdefiniować swoje ustawienia dla Automatu, który będzie za Ciebie licytował na tej Aukcji.
Znajdziesz tam również informacje dzięki, którym będziesz wiedział jak właściwie ustawić automat oraz jakie są zasady jego działania.

Minimalna ilość przebić na jakie możesz ustawić Automat to 45 bidów. Możesz ustawić Automat na dowolną ilość bidów, ale minimalna ilość to 45. Raz ustawionego Automatu nie możesz wyłączyć. Oznacza to, że jeśli ustawisz Automat na 45 bidów to wszystkie będą wykorzystane. Możesz jednak zredukować ilość bidów do minimalnej ilości 45 bidów. Jeśli na przykład ustawisz Automat na 500 bidów i w trakcie licytacji się rozmyślisz to możesz zmienić ustawienia Automatu na minimalną ilość 45 bidów.
Automat to wygoda. Nie musisz pilnować licytacji. Możesz sobie ustawić automat i spokojnie obserwować licytację lub iść na kawę, a Automat będzie licytował za ciebie.

Jeśli wygrasz aukcję możesz odebrać wygrany przedmiot płacąc kwotę za jaką wylicytowałeś przedmiot lub możesz wygraną zamienić na bidy. W chwili wygranej otrzymasz maila od serwisu za10groszy z dokładną instrukcją jak postępować.

Pożyczki gotówkowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz