czwartek, 26 kwietnia 2012

Jak upolować laptopa?

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie jedna z aukcji jaka odbyła się niedawno w serwisie aukcyjnym za10groszy.pl. Jest to serwis, który daje szansę na zakup wymarzonego laptopa lub innego wysokiej jakości sprzętu za kwotę znacznie niższą, niż wartość rynkowa licytowanego przedmiotu. Zdarza się, że laptop o wartości ponad 5000 zł. zostaje sprzedany za przysłowiowe grosze. Tak było w przypadku aukcji, o której piszę. Nowiutki Apple MacBook Pro MD313PL/A został sprzedany za 0,77 zł.

Oczywiście nie wszystkie przedmioty wystawiane na aukcji są sprzedawane po tak niskich cenach, ale i tak osoby wygrywające licytację płacą dużo mniej niż wydaliby w tradycyjnym sklepie lub nawet na allegro. Ostateczna cena jest uzależniona od licytujących. Wygrywa ten kto zapłaci więcej.

Być może zastanawiasz się gdzie tu jest haczyk. Jak to możliwe, że wysokiej klasy sprzęt sprzedawany jest po tak niskich cenach? Już wyjaśniam. Rejestracja w serwisie aukcyjnym za10groszy.pl jest darmowa, ale udział w licytacjach już nie. Aby brać udział w licytacji trzeba zakupić tak zwane bidy. Koszt jednego bida waha się w granicach ok. 10 groszy. Aby podbić cenę na licytacji zużywasz od 3 do 9 bidów (w zależności od rodzaju aukcji ). Bidy nie podlegają zwrotowi. Tak więc bez względu na to czy wygrasz licytację czy nie ponosisz koszt zakupu bidów i na tym właśnie zarabia serwis za10groszy.pl Tak więc coś za coś. Z jednej strony płacisz za udział w licytacji, a z drugiej strony kupujesz sobie możliwość wylicytowania np. laptopa za śmieszne pieniądze.

Jak duże są szanse wygrania licytacji? Szanse wygrania licytacji wzrastają wraz z nabywaniem wiedzy o serwisie, o tym jak działa. Nie ma sensu rzucać się bezmyślnie na aukcje tylko dlatego, że cena towaru jest na bardzo niskim poziomie. Przede wszystkim należy zapoznać się z regulaminem, dobrze zapoznać się z serwisem, poobserwować aukcje zarówno te trwające jak i zakończone, poczytać na blogu doświadczenia innych osób i dopiero wtedy na spokojnie brać się za przystępowanie do aukcji. Są osoby, które systematycznie wygrywają aukcje i sprzedają wygrane przedmioty na allegro lub znajomym. Swoją drogą całkiem dobrze na tym wychodzą.

Jeśli nie masz pieniędzy na zakup bidów, nie przejmuj się, ponieważ są darmowe sposoby doładowania konta bidami i nie wydając nawet złotówki możesz przystępować do aukcji, ale darmowe sposoby doładowania konta wymagają czasu. Jeśli jednak chcesz szybko wystartować możesz zakupić pakiet bidów i od razu licytować.

Pożyczki gotówkowe

2 komentarze:

  1. Nigdy nie zabraknie matołków którzy myślą że w tych czasach ktoś rozdaje coś prawie za darmo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech bulą za bidy aż dojdą do prawdziwej biedy, to może się nauczą rozumu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przecież w artykule wyjaśniam jak to możliwe, że można wygrać super sprzęt po tak niskich cenach. W licytacjach bierze udział kilka lub kilkanaście osób, a wygrywa tylko jedna, a na kupno sprzętu niejako składaja się wszyscy licytujący dany towar. Tak więc nikt nie rozdaje nic za darmo.

    Nie brakuje jednak osób, które wygrywają fajne rzeczy po znacznie obniżonych cenach.

    OdpowiedzUsuń