środa, 25 kwietnia 2012

Rodzaje aukcji za10groszy

W serwisie za10groszy masz do dyspozycji 7 różnych aukcji, a więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy:

1. Aukcję tradycyjną
Aukcja tradycyjna, zwana również zwykłą to klasyczna forma aukcji holenderskiej. Początkowa cena licytowanego przedmiotu zaczyna się od 0 i rośnie przy każdym Przebiciu osób zainteresowanych kupnem, o stała kwotę. Koszt Przebicia na aukcji zwykłej określony jest zawsze w szczegółach Aukcji na przycisku "Przebij" Przy każdym Przebiciu cena przedmiotu licytacji rośnie minimum o 1 grosz (00,01 PLN). Aukcja trwa tak długo, jak długo znajdzie się chętny do kupna przedmiotu licytacji po cenie wyższej niż aktualna i Przebije swoich współlicytantów. Każdy Użytkownik może pilnować swojej Aukcji i Przebijać samodzielnie lub może użyć w tym celu specjalnego Automatu, który pomoże pilnować wybranej Aukcji, podczas jego nieobecności.

Aukcje tradycyjne odbywają się w godzinach od 8.00 do 24.00 w tygodniu od poniedziałku do piątku i od 10.00 do 24.00 w soboty i niedziele. Jeśli aukcja nie zostanie zakończona do godziny 24.00, to licytacja zostaje zatrzymana i wznowiona po 8 godzinach w tygodniu i po 10 godzinach w wekendy.

2.Aukcja 24h – całodobowa Aukcja całodobowa, jak sama nazwa wskazuje odbywa się przez całą dobę, tak długo aż licytujący nie przestaną brać udziału w aukcji. Jedynym przypadkiem, kiedy licytacja na Aukcji 24h może być chwilowo wstrzymana, to przerwy techniczne, które są konieczne do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Serwisu. Po każdej przerwie technicznej do czasu ponownego rozpoczęcia licytacji na Aukcji 24h doliczony zostaje odpowiedni czas, potrzebny na zalogowanie i przygotowanie się do dalszej licytacji.

3.Aukcja STOP - Automat Jak nazwa wskazuje na aukcji stop nie można ustawiać automatu. Można licytować tylko ręcznie – przez kliknięcie. Wiele osób narzeka, że trudno wygrać z automatem. Na aukcji stop – automat nie ma tego problemu. Każdy przebija ręcznie tak długo jak długo zamierza brać udział w licytacji. Wiele osób zwykle ustawia automat i idą spać, aby na przykład rano iść do pracy. W tej licytacji osoby takie nie stanowią dla ciebie konkurencji, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na to, aby ślęczeć całą noc przy komputerze. Jedno Przebicie na Aukcji STOP Automat kosztuje zwykle więcej bidów niż na Aukcji Zwykłej. Koszt jednego Przebicia widoczny jest na klawiszu "Przebij", np: "Przebij (BID x 7)" oznacza, że po kliknięciu w klawisz "Przebij" na Aukcji, z Twojego konta ubędzie 7 (siedem) bidówów. Przy każdym Przebiciu cena przedmiotu licytacji rośnie o 3 grosze (0,03 PLN).

4. Aukcja Expres Jeśli jesteś z natury niecierpliwy i szukasz emocjunujących wrażeń, aukcja expres jest dla ciebie. Czas trwania licytacji jest zwykle znacznie krótszy niż w przypadku innych aukcji, ponieważ jest wyższa cena przebicia. Szybciej wzrasta również cena licytowanego przedmiotu co z pewnością zapewni wiele emocji. Koszt przebicia na Aukcji Express widoczny jest na klawiszu "Przebij" i jest indywidualny dla każdej Aukcji Express np. "Przebij" (BIDx18) oznacza, że po kliknięciu w klawisz "Przebij" na Aukcji, z Twojego konta ubędzie 18 bidów. Jedno Przebicie Automatu kosztuje tyle samo co Przebicie ręczne. Jedno Przebicie podnosi cenę o wartość określoną w parametrach Aukcji np 7 groszy (00,07 PLN). Czas na Przebicie widoczny jest na Karcie Aukcji i może to być: 60s, 30s, 15s, 10s, 6s lub 5s.

5. Aukcja Debiut Aukcja debiut działa w zasadzie na tych samych zasadach co aukcja tradycyjna. Różni się tym, że udział w licytacji mogą brać tylko osoby, które jeszcze nie wygrały żadnej aukcji z przedmiotem. Debiut to szansa dla tyk, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z serwisem za10groszy i nie chcą paść łupem starych wyjadaczy. Na aukcji debiut można licytować przebijając cenę ręcznie, lub ustawić specjalny automat, który będzie pilnował aukcji podczas twojej nieobecności.

6. Aukcja Profit to rodzaj aukcji tradycyjnej, 24 godzinnej, w której udział mogą brać jedynie Ci Użytkownicy, którzy zapiszą się na licytację przed jej pierwszym terminem końca, tj 5 min przed dojściem zegara do zera.

Podczas zapisywania użytkownik musi określić konkretna liczbę bidów jaką chce przeznaczyć na daną licytację (określona liczba bidów nie może być mniejsza od minimalnej wartości podanej w szczegółach aukcji). Raz określonej puli bidów nie można ani zwiększyć ani zmniejszyć. Ilość określonych wcześniej bidów zostaje zapamiętana przez system. Bidy znikają z konta użytkownika natychmiast po zapisaniu się na Aukcję, i nie podlegają zwrotowi. Aby Aukcja Profit została uruchomiona musi zostać osiągnięta minimalna liczba zapisanych użytkowników, ustalona indywidualnie dla każdej aukcji – informacja widoczna w szczegółach aukcji. W przypadku mniejszej ilości chętnych aukcja może zostać anulowana. W takim wypadku bidy wracają na konta użytkowników. Uwaga! Aukcje Profit nie wliczają się do limitu wygranych aukcji .

Na tych aukcjach możesz również licytować ręcznie, lub ustawić automat. W trakcie trwania aukcji możesz przerywać i wznawiać licytację. Plusem tych aukcji jest to, że w czasie trwania aukcji nie może dołączyć żaden nowy uczestnik, jak to często bywa podczas aukcji tradycyjnych, lub całodobowych.

7. Aukcja Rosnąca Aukcja Rosnąca, to specjalny rodzaj Aukcji z Pakietem bidów. Im więcej przebić na tej Aukcji tym więcej bidów w Pakiecie! Każde Przebicie na Aukcji Rosnącej powoduje wzrost wartości Pakietu o konkretną ilość bidów podaną w szczegółach Aukcji. Koszt Przebicia na Aukcji Rosnącej widoczny jest na klawiszu "Przebij" i jest indywidualny dla każdej Aukcji Rosnącej. Jedno Przebicie Automatu kosztuje tyle samo co Przebicie ręczne. Jedno Przebicie podnosi cenę o wartość określoną w parametrach Aukcji. Czas na Przebicie widoczny jest na Karcie Aukcji i może to być: 60s, 30s, 15s, 10s, 6s lub 5s. Aukcja Rosnąca zalicza się do limitu Aukcji z Pakietem bidów.

Jak widzisz właściciele serwisu za10groszy pomyśleli o tym, aby każdy znalazł coś dla siebie. Są aukcje dla nowicjuszy i dla bardziej doświadczonych użytkowników, dla tych co mają mało czasu i dla tych co mają czas i cierpliwość. Są aukcje mniej lub bardziej emocjonujące. Każdy sam musi zdecydować która z aukcji mu najbardziej odpowiada.

Pożyczki gotówkowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz